Bocas del Toro to nazwa archipelagu, również jedna z wysp w archipelagu oraz miejscowość o tej samej nazwie. Cały archipelag stanowi raj dla surferów, ze wględu na piękne plaże i dobrą falę:)

Karaibskie miasteczko żyje swoim wolnym tempem, ludzie na wszystko mają czas, a jeśli trzeba coś zrobić, to najlepiej mañana (jutro).

W mieścinie jest kilka szkół nurkowania, gdzie można zrobić kursy PADI w bardzo przystępnych cenach (ceny porównywalne do cen w Hondurasie). Można również wypożyczyć rowery typu cruiser, czyli nadające się do jazdy po plaży. MariOlka skorzystała z okazji i zrobiła kursy nurkowe oraz przemierzyła wyspę w szerz i wdłuż na rowerach.

Archipelag słynie z pięknych wysepek ze wspaniałymi plażami, gdzie przybrzeżne palmy „kładą” się do morza. W koronach drzew lasów mangrowych można znaleźć niejednego leniwca. Przepływając łódką pomiędzy niezamieszkałymi wysepkami jest duża szansa na spotkanie delfinów.

MariOla korzystając z  dobrze rozwiniętej żeglugi w Bocas wybrała się na Isla Bastimentos i Isla Caremero. Niestety odwiedzając za każdym razem Isla Bastimentos padał deszcz, ale mimo to nie przeszkodziło to MariOli w eksploracji wyspy. Wyspa jest równocześnie parkiem narodowym i stanowiła pierwszy poziom wtajemniczenia dżunglowego MariOli. Wsypa jest też idealnym miejscem do oglądania pięknych, kolorowych, egzotycznych ptaków.

W przypadku Isla Caremero pogoda sprzyjała MariOli i większą część wyspy przeszła pieszo wzdłuż plaży. Tajemniczy las porastający wyspę jest mieszkaniem dla leniwców, których można spotkać całe mnóstwo, tylko trzeba cały czas zadzierać głowę do góry:)

Ciekawym miejscem do zobaczenia na wyspie Bocas jest plaża Boca del Drago, gdzie tuż przy brzegu mieszkają rozgwiazdy, a w koronach drzew rosnących obok plaży można spotkać małpy.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Go top